Co wpływa na renesans popularności drzwi dwuskrzydłowych?

Choć drzwi posiadające nie jedno, ale dwa skrzydła nie są propozycją nową, w ostatnich latach wielu z nas zdążyło zapomnieć o ich istnieniu. Okazuje się jednak, że taka tendencja wcale nie musi utrzymywać się zbyt długo. W ostatnich latach możemy mówić o renesansie popularności propozycji tego typu, trudno nie zgodzić się zaś i z tym, że entuzjaści drzwi z dwoma skrzydłami mają powody do tego, by aktywnie je promować.

Dlaczego znowu zadajemy pytanie o drzwi dwuskrzydłowe, a producenci zaskakują nas coraz bardziej oryginalnymi rozwiązaniami? Powodów jest co najmniej kilka, na pierwszy plan wysuwa się zaś wyjątkowy wygląd propozycji tego typu. Drzwi z dwoma skrzydłami mają w sobie urok starych rezydencji do których prowadziły, a choć współcześnie skłaniamy się przede wszystkim ku rozwiązaniom awangardowym, nie wstydzimy się również tego, że z pewną nostalgią myślimy o okresach dawniejszych. Powrót do stylu retro jest coraz bardziej widoczny, a wygląd drzwi wejściowych nie stanowi jedynego dowodu na to, że mówimy o tezie prawdziwej.

Okazuje się jednak, że atrakcyjny wygląd to nie wszystko, za drzwiami dwuskrzydłowymi przemawiają bowiem również względy bezpieczeństwa. O ich zaletach można przekonać się już w czasie przeprowadzki, istnienie dwóch skrzydeł rozwiązuje bowiem problem z transportem nawet najbardziej niestandardowych gabarytowo mebli. Drzwi takie stanowią również niemałe wyzwanie dla osób, które chciałyby wtargnąć do naszego domu bez zapowiedzi, można bowiem dzięki nim podwoić środki bezpieczeństwa chroniące przed włamaniem.