Specjalne drzwi do kuchni

Montaż drzwi wewnętrznych idealnych do zamykania i izolowania kuchni
drzwi wewnętrzne

Autor: AWBUD Wyroby Betonowe
Źródło: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/bruk_jurajski_kolor01.jpg
Drzwi wewnętrzne muszą być montowane przy kuchni. Stanowią one idealne zamknięcie kuchni oraz idealny sposób izolacyjny dla kuchennych zapachów.

W klasycznej kuchni montowane są pełne drzwi, zamykane na klamkę, są one najczęściej białego koloru i nieco grubsze. Zwłaszcza w starszych domach drzwi kuchenne nie różnią się za bardzo od wszystkich innych drzwi w domu. W nowszych domach drzwi wewnętrzne montowane w kuchni są już lżejsze i produkowane w różnych kolorach. Stanowią one czasami dodatkowy element wystroju takiej kuchni i ubogacają jej wygląd. Natomiast w mieszkaniach najczęściej montowane są harmonijkowe drzwi kuchenne, które zajmują mało miejsca i zamykają się w prosty, szybki sposób. W ciągu dnia najczęściej i tak są one otwarte, bywają zamykane w czasie gotowania, kiedy chcemy odizolować zapachy kuchenne od innej części domu oraz otwieramy okno dla lepszego przewiewu. Także w okresie zimowym takie drzwi bywają zamykane po to, żeby zatrzymywać ciepło wytworzone w kuchni poprzez jej ogrzewanie i parę powstającą w czasie gotowania potraw. Jedynym problemem drzwi harmonijkowych może być fakt, że mogą one się ruszać pod wpływem przeciągów i nie izolować kuchni od chłodnego powietrza.

Współcześnie montowane są także kuchnie łączone z salonem, w których nie ma typowo kuchennych drzwi, a drzwi salonowe stanowią jedyne zamknięcie dla pomieszczenia. Wówczas trzeba bardzo dobrze zaplanować i wykonać wentylację kuchenną oraz ustawić wszystkie sprzęty kuchenne w odpowiednich miejscach, aby nie przeszkadzały w korzystaniu z salonu. Dobrze jest, aby drzwi wewnętrzne stanowiące drzwi od salonu były odpowiedniego rodzaju i rozmiaru, żeby dobrze zamykały całe pomieszczenie, a dodatkowo dodawały jemu pewnego uroku.
Ich kolor można dopasować do koloru ścian, podłóg i płytek kuchennych, a także mebli ustawianych w salonie i mebli kuchennych. Obok takich drzwi salonowych niezbędnym elementem domowego wyposażenia są także drzwi pokojowe i łazienkowe.