Nowy wystrój mieszkania – przyjemność z aranżacji

Urządzanie mieszkania to zazwyczaj niezwykła przyjemność, zwłaszcza jeżeli czekało się na nie długo lub długo doprowadzało do stanu używalności, poprzez odświeżanie ścian, podłogi, łazienki. Gdy już wszystko jest gotowe można przejść do tego co przyjemne – urządzania.

mieszkanie

Źródło: www.morguefile.com

Kupowania mebli, dopasowywania kolorów, nadawania kolorów ścianom, uzupełniania wnętrz o dodatki. Dzięki temu do własnego lokum przyjemnie wracać. Zanim przejdzie się do zakupów warto ustalić, jak dokładnie ma wyglądać mieszkanie, w jakim stylu powinno być urządzone oraz dla kogo. Inaczej będzie je planowała osoba mieszkająca w pojedynkę, która może decydować patrząc tylko na własny gust, a inaczej osoba, która mieszka z partnerem lub partnerką albo z całą rodziną. Wówczas trzeba wziąć pod uwagę większą ilość głosów. Ze względu na to, że powoli nadchodzi wiosna i zbliża się czas remontów oraz zmian w wystrojach mieszkań popularne stają się motywy wiosenne, kwiatowe, szeroko rozumiane pomysły botaniczne, które w katalogach prezentują się bardzo ciekawie. Nie oznacza to od razu wytapetowania ścian tapetą w kwiaty. Wszelkie kwiatowe lub liściaste elementy to dodatki. Bardzo dobrze prezentują się ciemniejsze elementy, np. granatowa kanapa lub ciemny stół z jasnymi, kwiecistymi dodatkami.

mieszkanie

Źródło: www.morguefile.com
Poduszki w duże kwiaty, obrus w liście albo dywan w wielkie rośliny bardzo dobrze się uzupełniają. Jeżeli ma się białe ściany można na nich zawiesić trzy lub cztery niewielkie obrazy przedstawiające pojedyncze kwiaty albo jeden bardzo duży, przynajmniej 100×70 centymetrów, przedstawiający kilka wyrazistych w kolorze kwiatów. Warto pamiętać, że najlepiej prezentują się rośliny powiększone, a nie małe kwiatuszki, które giną natłoku innych przedmiotów. Dobrym pomysłem jest wybranie jednego, ulubionego kwiatu, jako motyw przewodni i krążenie wokół niego, zarówno kolorystycznie, jak i dodatkami. Do jasnej zieleni i granatu dobrze pasują wyraziste maki, jak również delikatne stokrotki. Dobrze jest urządzić w taki sposób pokój wypoczynkowy, dzięki czemu relaks będzie łatwiejszy.