Moda na aranżacje

Możemy być pewni tego, że moda co kilka lat całkowicie się zmienia. I nie chodzi tutaj wyłącznie o modę związaną odzieżą, ale również o taką, która dotyczy chociażby urządzania wnętrz. W związku z tym na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat możemy zauważyć, że pewne trendy się zmieniły.

mieszkanie

Autor: Ben McShea
Źródło: http://www.flickr.com
Teraz najpopularniejszy stał się styl skandynawski, który łączy się z jasnymi kolorami, białymi meblami, a także minimalizmem. Ponadto jest to stawianie przede wszystkim na drewno, jak i również na to, żeby w pomieszczeniu nie znajdowało się zbyt wiele sprzętów. Mile widziane są również akcenty staroci. Dlatego znowu nie wyburza się pieców kaflowych, które są znowu modne. Wręcz w niektórych domach nawet stawia się specjalne kozy, czyli takie stare piece, które kiedyś stosowano w dawnych czasach. Oczywiście nie każdy też musi lubić ten styl. Dla takich osób przygotowano specjalne rozwiązania.

Można mieszkać jednocześnie klasycznie i nowocześnie. Stosujemy tutaj teoretycznie standardowe meble, ale nie zapominamy o nowym wymiarze funkcjonalności, która opiera się przede wszystkim na tym, żeby na jak najmniejszej powierzchni zmieścić maksymalną liczbę sprzętów. A właściwie ta liczba wcale nie musi być spora, liczy się przede wszystkim ich praktyczność. W związku z tym bardzo modne są sprzęty 2w1 a także 3w1. Kombajny meblowe są mile widziane w ciasnych kawalerkach. Dlatego w jednym pomieszczeniu można mieć zarówno sypialnię, salon, jadalnię, a nawet zmieści się miejsce na mini pracownię.

Jak urządzić dom lub mieszkanie

Autor: Future PR
Źródło: Future PR
Dla jednych osób wydaje się to niemożliwe. Ale jeśli tylko poszukamy na Internecie kilka ciekawych inspiracji, to szybko przekonamy się o szeregu różnych możliwości, które mamy do wyboru. Bardzo istotne jest również nie tylko rozplanowanie samej powierzchni mieszkania, ale również dobranie odpowiednich kolorów. Jest to kolejny element do przemyślenia. Ponieważ od kolorów będzie dużo zależało, czy w danym pomieszczeniu będzie jasno, czy jednak ciemno. Czy konkretne pomieszczenie zostanie optycznie powiększone, czy jednak kolory będą działały na jego niekorzyść.