Który kolor drzwi jest najlepszy?

Nieco porad dla zastanawiających się jaki kolor drzwi jest w 2014 roku najmodniejszy. W sumie z drzwiami sytuacja jest taka, że moda na ich kolorystykę nie zmienia się tak szybko, więc jeżeli ktoś przeczyta ten tekst za kilka lat, powiedzmy w 2018 roku, nie powinien rozglądać się za jakimiś nowszymi źródłami, ponieważ to tak czy siak niezmienne. Najlepsze, pewnie wiele osób się zgodzi, są białe drzwi. Co jak co, ale biel jest piękna, co do tego ciężko miewać wątpliwości. Wiadoma kwestia, iż białe drzwi dla niektórych z nas nie kojarzą się przesadnie sympatycznie, niejako nie budują klimatu, ale to mrzonki. Chociaż wiadoma sprawa, że każdy z nas ma całkowite prawo do tego, aby mieć nieco inną opinię, aniżeli reszta. Jak to się zwykło często mawiać, wszyscy jesteśmy różni, jesteśmy wolnymi osobami, mamy całkowite prawo do własnej opinii.

Niesamowicie cieszy to, że w wielu przypadkach bądź co bądź Polacy przykładają bardzo dużą uwagę do koloru drzwi. Szczególnie mowa o drzwiach zewnętrznych, które jakby nie patrzeć kreują nasz kraj. Niby to tylko drzwi, ale to w jaki sposób gospodarujemy swoim domem znajduje potem ogromne odzwierciedlenie w ogólnej prezencji naszego kraju. Wyobraźmy sobie taką dziwaczną sytuację: z dnia na dzień wszyscy Polacy pomalowali swoje drzwi na żółto, różowo czy zielono. Nieprawdaż że to nieco dziwaczny pomysł, który spowodowałby zapewne, iż na całym świecie by się z nas śmiali? Czyli mimo wszystko od koloru drzwi wiele zależy, kolorystyka nie powinna być kiczowata, w żadnym razie nie powinna się przesadnie rzucać w oczy. Niektórzy popełniają jednak błędy, nie słuchają się takowych rad, a potem marnują kasę na pomalowanie drzwi na inny kolor. Zresztą nie zawsze da radę pomalować drzwi, więc w najgorszym razie niezbędna będzie wymiana drzwi, a to już niesamowicie duży wydatek finansowy.

Zapamiętajmy również to, że przydałoby się, aby nasze drzwi były dostosowane do całego domu. Czyli jeżeli to są brązowe albo białe drzwi, najpowszechniejsze, nie powinny gryźć się one z całą resztą domostwa. Wbrew pozorom mało osób w ogóle orientuje się w jaki sposób umiejętnie dobrać kolorystykę swoich drzwi. To znaczy myślimy, iż pozjadaliśmy wszystkie rozumy, bardzo dobrze wiemy jak aranżować drzwi, orientujemy się, które drzwi są najwspanialsze, ale co do czego przyjdzie, to jakoś nie umiemy poradzić sobie z podstawami. Oczywiście nie można brać sobie tego głęboko do serca, praktyka czyni mistrza, jeszcze możemy być wspaniałymi dekoratorami wnętrz.