Dobrze wyposażony własny kąt

Każdej rodzinie zależy na tym, żeby mieć duże, wygodne mieszkanie, w którym każdy będzie miał kąt dla siebie. Póki rodzina jest dwuosobowa nie jest to szczególnie trudne – wystarczą dwa pokoje i każdy ma miejsce dla siebie. Pokoje można podzielić na gościnny oraz sypialnię, jednak gdy pojawia się dziecko, sprawy mieszkaniowe nieco się komplikują.

mieszkanie lofty

Źródło: flickr.com
Jeżeli nie ma możliwości zamienienia mieszkania na inne, wówczas trzeba zdać się na własną pomysłowość i z dwóch pokojów zrobić trzeci – niewielki – lub zakątek, w którym rodzice będą mogli z powodzeniem pracować albo wypocząć. Tak zakątek może być również początkowo pokoikiem dla niemowlęcia. Będzie ono wówczas jednocześnie blisko rodziców i w swoim własnym kącie. Z czasem może ulec to zmianie i pokój dla dziecka zacznie zmieniać swoje formy. Chcąc stworzyć sobie niewielki pokój do pracy lub do wstawienia tam łóżka można zdecydować się na jedno z kilku rozwiązań.

Można postawić ściankę działową w pokoju. Często jest ona wykonywana z gipsowych kartonów, więc nie jest ciężka i nie zajmuje tak dużo powierzchni jak prawdziwa ściana. Rozdziela pomieszczenie wedle uznania, jednak trzeba liczyć się z tym, że częściowo blokuje dostęp światła do reszty pokoju. Jednak daje możliwość ubarwienia go kolorystycznie. Ściankę można pomalować na kolor całkowicie kontrastujący z resztą pomieszczenia, dzięki czemu jest ona dodatkiem do wystroju. Jeżeli ścianka działowa to za wiele można zdecydować się na przedzielenie pokoju wysoką szafką składającą się z kwadratowych, otwartych półek.

Mieszkanie

Autor: Milestone Management
Źródło: http://www.flickr.com
Można na nich postawić różne rzeczy, w tym książki i tym samym rozdzielić pokój na dwie części bez odbierania jednej połowie całości światła. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą stałego podziału pokoju, a dodatkowo mają na tyle dużo rzeczy, że półka dzieląca pokój przyda się im bardziej, niż ściana. Ostatnim sposobem jest parawan albo zasłona przedzielająca pokój. W takiej sytuacji montuje się szynę na suficie i można zasłonić łóżko lub miejsce pracy o dowolnej porze, np. na noc, a odsłaniać w dzień.